Gamtosauginis reidas Asvejos regioniniame parke

Purviniškių girininkijos miškai

Esant šiltiems ir saulėtiems orams, dalis piliečių renkasi poilsį gamtoje. Asvejos regioniniame parke ypač mėgstamos ir gausiai poilsiautojų lankomos prie ežerų esančios poilsiavietės ir stovyklavietės.

LR AM Utenos RAAD Molėtų rajono agentūros ir Asvejos regioninio parko pareigūnai 2014 m. rugpjūčio 8 d. vykdė gamtosauginį reidą Asvejos regioninio parko teritorijoje.

Reido metu pagrindinis dėmesys buvo skiriamas motorinių transporto priemonių parkavimo, žvejų ir poilsiautojų kontrolei. Patikrintos polisiautojų pamėgtos vietos prie Asvejos, Baluošų, Ilgio, Žverno, Agamančio ir Nikajo ežerų. Tikrinant poilsiavietes nustatyti 2 atvejai, kuomet lengvieji automobiliai buvo pastatyti arčiau negu 25 metrai nuo vandens telkinio kranto. Rašant administracinės teisės pažeidimo protokolus pažeidėjai, gūžčiodami pečiais, teisinosi, kad nežinojo, kokiu atstumu reikia statyti automobilius, niekas jiems nesakė arba nebuvo kur pastatyti… Tačiau, nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia, todėl už taisyklių nesilaikymą pažeidėjams buvo skirtos administracinės nuobaudos.

Taip pat reido metu buvo patikrinta 15 žvejų mėgėjų. Visi žvejai turėjo žvejo bilietus ir pažeidimų nenustatyta. Džiugu, kad žvejai mėgėjai tampa sąmoningesni, laikydamiesi mėgėjiškos žūklės reikalavimų.

Poilsiautojams primename, kad smagiausias poilsis būna tuomet, kai poilsiaujama laikantis taisyklių ir nedaroma žala gamtai.