Lesyklėlės likusiems žiemoti paukščiams

Snieguotos ir šaltos žiemossunkus išbandymas Lietuvoje žiemoti likusiems paukščiams. Daugiausia paukštelių pražudo badas, o ne šaltis, nes sniegas storu sluoksniu užkloja ir taip negausias maisto atsargas.

Lapkričio 28 d. Asvejos regioninio parko direkcijos specialistės supažindino Dubingių pagrindinės mokyklos mokinius su Lietuvoje žiemoti likusiais sparnuočiais, pamokė, kaip pasirūpinti savo mažaisiais kaimynais. Visi kartu gamino paukšteliams lesyklėles iš antrinių bei gamtinių žaliavų, panaudoję plastikinius butelius, ledų dėžutes, plastikinius kibirėlius, konkoriežius, kerpes, samanas, lapus ir kt. Kad jos nebūtų tuščios mokiniai pripylė ir lesalo. Koks lesalas tinka paukščiams? Zylės, geniai, bukučiai, lipučiai ir strazdai mielai lesa duonos trupinius, varškę, nesūdytus lašinius ar taukus. Taip pat puikus lesalas jiems bei juodagalvėms sniegenoms yra stambios saulėgrąžų sėklos, kurias sparnuočiai puikiai moka išlukštenti. Taip pat labai geras lesalas yra pelai su įvairių piktžolių sėklomis. Lesalas turi būti kuo įvairesnis, kad paukščiai gautų visų būtiniausių medžiagų. Kuo didesnis bus lesalo pasirinkimas, tuo įvairesnių svečių sulauksite prie namų įrengtoje lesyklėlėje.

Lesyklėles ir pagamintus skanėstus mokiniai pakabino miestelyje, netoli Asvejos regioninio parko Lankytojų centro bei mokyklos teritorijoje.

Kiekvienas įrengęs lesyklą turi atminti, kad paukščius reikės lesinti kasdien, ypač per didžiausius šalčius.