Išvaryta žiema iš kiemo Dubingiuose

Šiemet Dubingių gyventojai namie neužsisėdėjo, o susirinko į Užgavėnių šventę miestelio centre, kaip ir pridera mūsų kraštui, aukštaitiškai išvaryti žiemos bei pažadinti sukaustytos žemės.

Senais laikais pasninkas buvo labai griežtas, todėl žmonės stengėsi Užgavėnes praleisti linksmai, triukšmingai, valgyti kiek galima daugiau ir riebiau „kad užtektų per visą gavėnią“. Tad laikydamiesi tradicijų dubingiškiai triukšmavo, juokėsi, rungėsi, būrė, šoko ir dainavo pagal Verbiškių mišraus vokalinio ansamblio „Virinta“ (vad. A. Žukauskas) bei Molėtų krašto armonikierių (vad. K. Kuzmickas) griežiamas melodijas. Smagi buvo Kanpinio ir Lašininio kova.

Šiemet ne žemaitišką Morę vežiojo ir degino persirengėliai, o aukštaitišką Gavėną sniege maudė (taip jis buvo išvaromas į Kuršą). Aukštaičių papročių dėka, išvengė jis laužo liepsnų.

Renginio metu buvo išrinkta ir linksmiausia, pikčiausia bei originaliausia Užgavėnių kaukės.

Smagiai pašėlę, nugalėję Lašininį, išmaugę Gavėną visi vaišinosi čia pat kepamais blynais ir Lašininio šiupiniu.

Miestelio aikštėje buvo iškabintos Vaikų dienos centro vaikų pagamintos Užgavėnių kaukės.

Na, o vakare, kaip ir seniau Aukštaitijoje, visi rinkosi į vieną kaimo trobą, toliau linksmintis. Ta troba buvo pasirinkta Dubingių buvusi karčema (Asvejos regioninio parko Lankytojų centras). Čia visi susirinkę linksmai žaidė, varžėsi įvairiose rungtyse, šoko ir dainavo kartu su Dranseikų šeimos kapela (vad. K. Kuzmickas), bei vaišinosi pačių suneštomis vaišėmis.

 

Dėkojame, Dranseikų šeimos kapelai (Molėtų r.) ir Aušrai Leškevičiūtei (Alytaus r.) už smagias dainas, žaidimus bei praleistą vakarą kartu.

Ačiū visiems susirinkusiems dubingiškiams ir svečiams.