Leidinio „Vadovas po Asvejos regioninį parką“ pristatymas

Balandžio 12 – osios rytą sugūžėjo svečiai į Asvejos regioninio parko lankytojų centrą, kuriame vyko leidinio „Vadovas po Asvejos regioninį parką“ pristatymas. Projekto vykdytojas – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Leidinys sukurtas pagal „Ekolognio švietimo plėtra saugomų teritorijų direkcijose“ projektą, lietuvių kalba, iliustruotas, skirtas moksleiviams, mokytojams, taip pat šeimoms su vaikais ir kitiems lankytojams, besilankantiems nacionaliniuose ar regioniniuose parkuose. Leidinyje patraukliai apršyta išskirtinė parko vertė (savitas kraštovaizdis, išskirtinės gamtos ir kultūros vertybės, biologinė įvairovė), sukurtos ir pateiktos 3 teminės edukacinės pamokos (užduotys), skirtos  atlikti gamtoje jauniausiems, vyresniesiems ir visai šeimai. Kiekviena jų turi po tris veiklas su užduočių lapais. Asvejos regioniniam parkui skirtame leidinyje sukurtos „Žalčio vingrybės“, „Ilgiausio Lietuvos ežero slėpiniai“ ir „Iš Radvilų gyvenimo“ edukacinės pamokos.

Po registracijos ir trumpo susipažinimo, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Diana Rakauskaitė, pristatė dalyviams Gamtos mokyklas saugomose teritorijose. Pasakojo, kodėl jos įkurtos, kokia veikla jose vykdoma. Pasak Dianos Rakauskaitės, tokių Gamtos mokyklų tikslas – ugdyti atsakingą ir supratingą požiūrį į saugomas gamtos ir kultūros paveldo vertybes, kurių gausu parkuose.

Apie kūrybines metodinių pažintinių vadovų naudojimo galimybės pasakojo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis.

Išklausius pristatymus, renginio dalyviams Asvejos regioninio parko lankytojų centre vyko ekskursija. Jos pabaigoje buvo rodomas režisierių A. Anglickaitės ir I. Stanaitytės dokumentinio filmo „Ežerų dugne“ dalis apie Asvejos ežero dugną. Po jo kalbėta apie narus ir nardymą. Dėka naro Andriaus Daniulaičio, kuris suteikė galimybę pamatyti naro kostiumą gyvai, „pademonstravo“ aprengtas manekenas vardu Zigmas. Šalia jo buvo ir nardymo įranga. O po pietų pertraukos praktinį užsiėmimą (pamoką) gamtoje, tema “Žalčio vingrybės” vedė parko specialistė (vyr. ekologė) Jolanta Naruševičiūtė. Nužygiavus visiems iki senosios buvusios Dubingių mokyklos Jolanta papasakojo apie žalčius, jų skiriamuosius bruožus, gyvenimą gamtoje. Prisiminus įvairias istorijas, pasakas, sakmes – visi suskubo jų ieškoti. Nors oras nebuvo labai palankus žalčių pasirodymui, tačiau kai kuriems dalyviams nusišypsojo laimė juos pamatyti. Po paieškų žygiuota prie Jurkiškio upelio. Pasigrožėjus bundančia gamta ir nuostabiais slėnio vaizdais, atsiveriančiais nuo Jurkiškio upelio pažintinio tako, pristatyta dar viena pamoka tema “Ilgiausio Lietuvos ežero slėpiniai“, kurią vedė viešųjų ryšių specialistė Laura Leškevičiūtė. Toliau tęsiant pokalbį apie nardymą po ežero gelmes, parko specialistės sukūrė trumpą dialogą ženklais, kaip narai susikalba po vandeniu. Veiklos dalyviai turėdami ženklų reikšmes garsiai perskaitė rodomą dialogo tekstą.

Nors ir pavargę, bet kupini įspūdžių renginio dalyviai grįžo į lankytojų centrą aptarti leidinio „Vadovas po Asvejos regioninį parką“ pristatymą.