Prasidėjo akcija “Plaukia valtelė“

Siekiant užtikrinti aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis reikalavimų laikymąsi, nuo gegužės 1 d. iki birželio 20 d.  bus organizuojama akcija „Plaukia valtelė“.

Tuo tikslu ir vyko, šių metų gegužės 5 dieną, aplinkosauginis prevencinis reidas, kartu su Molėtų rajono aplinkos apsaugos pareigūnais Asvejos ežere . Buvo patikrinti žvejai mėgėjai  naudojantys vandens transporto priemones ir žvejojantys nuo kranto. Dauguma žvejų ir lankytojų žino aplinkosauginius reikalavimus bei taisykles. Tą dieną buvo užfiksuotas 1 pažeidimas, naudojant guminę valtį su pakabinamu motoriniu benzininiu varikliu.

Pavasariui baigiantis ir artėjant šilčiausiam metų laikui, kuomet dauguma mūsų poilsį bandys rasti gamtos apsuptyje būdami prie upių, ežerų ar kitų vandens telkinių, neturėtumėte pamiršti ir aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose. Tad primename, kad Asvejos regioninio parko vandens telkinuose galima plaukioti su motorinėmis (benzininiais varikliais) vandens transporto priemonėmis nuo birželio 21 dienos iki navigacijos sezono pabaigos iki 8 kw. galingumo (10 arklio jėgų), o Žalktynės ir Vyriogalos įlankose DRAUDŽIAMA visą sezoną.

 

Visiems gero plaukiojimo !