Ir laumių čia yra

Visi žinome ar esame girdėję, kad ilgiausias Lietuvos ežeras yra Asvejos regioniniame parke, kad Dubingių piliavietėje stovėjusi Vytauto Didžiojo pilis ir kunigaikščių Radvilų rūmai, kad joje taip pat slepiama Barbora Radvilaitė rašė mylimam vyrui, Lenkijos karaliui Žygimantui Augustui, gražius laiškus, kad čia iškilmingai perlaidoti Radvilos ir kad nuostabi gamta supa visą kraštą. Pro salas, pro aukštus krantus Asveja siunčia savo vandenis tolyn. Jos pakrantėmis miškuose, pelkėse, o gal ir pažintiniuose takuose sau ramiai vaikštinėja paslaptingosios laumės, smalsiai nužiūrinėdamos kiekvieną čia užklydusį.

Saulėtą, gegužės 5-osios dieną pirmieji jas pamtė Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro organizuoto pėsčiųjų žygio KITAIP dalyviai prie Luokesų ežero. Atklydusios iš Asvejos regioninio parko laumės gundė ir viliojo į parko miškus, pelkynus ir pažintinius takus.

Jei norite ir Jūs parko laumes pamatyti bei sužinoti ką jos ten veikia, ką saugo, kaip gyvena, kokią sutarytinę gieda, kviečiame užsisakyti edukacinę programą su laumėmis.