Minint Pasaulinę pelkių dieną

Pelkės nuo seno neatsiejama žmonių gyvenimo dalis.  Jas siejame su mitologija, su įdomiomis istorijomis, su sveikata, su namų statybomis ir dar daug kitų dalykų. Be jų nebūtų spanguolių kisieliaus per šventes, imunitetą stiprinančios uogienės, taip pat tik pelkėse augančių tam tikrų rūšių augalų, kurių dalis yra reti ir nykstantys.

Tam, kad ateičiai kiekviena šalis išsaugotų savo pelkes ir kitas šlapynes, prieš 50 metų vasario 2 d. – Irane buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija, kitaip dar vadinama Ramsaro konvencija.

Pagal šią tarptautinės svarbos konvenciją saugomos visos planetos išlikimui svarbios pelkės, ežerynai, upių deltos ir kitos žemės šlapynės, kurios yra svarbi retų augalų ir gyvūnų buveinė. Jos daro didelę įtaką vietovės ekosistemai, klimatui, gyvenamosioms sąlygoms.

Lietuva konvenciją ratifikavo 1993 metais. Į Ramsaro konvencijos sąrašus yra įtrauktos septynios Lietuvos saugomos teritorijos. Nors Asvejos regioninio parko pelkės neįtrauktos į šį sąrašą, bet yra gausios įvairių rūšių pelkiniais augalais ir gražios visais metų laikais.