Kviečiame pakeliauti „Gamta ir kraštovaizdis po daugelio metų: Sufozinis cirkas“

Kviečiame pakeliauti „Gamta ir kraštovaizdis po daugelio metų: Sufozinis cirkas“

Netoli Asvejos ežero kranto paėjus giliau į mišką stūkso įdomus geologinis objektas – sufozinis cirkas.

Lotyniškai žodis circus reiškia „ratas“, tad nenuostabu, jog apvalioje arenoje vykstančios pramogos buvo pakrikštytos būtent tokiu vardu. Bet cirku gali būti vadinami ne tik tai. Asvejos regioniniame parke stūkso pusapvalė dauba, kuri taip pat vadinama cirku! Tiesa, pilnas jos pavadinimas – sufozinis cirkas. Taip ir norisi paklausti, kas ta sufozija, kaip atrodo tas cirkas ir ką savo forma primena, tiesa?

Kviečiame Jus š. m. balandžio 1 d. (penktadienį) 17.00 val. įdomiam pasivaikščiojimui Asvejos ežero pakrante kartu su prof. Algimantu Česnulevičiumi ir su parko specialistais, kurio metu ir išgirsite atsakymus į šiuos klausimus. Taip pat papasakosime apie vieną aukščiausių ir įspūdingiausių Liudgardo šlaitą, Gurakalnės aukštapelkę, per kurią saugiai pereisime, apie Vainikų salą Asvejos ežere, kurioje yra Jonėnų piliakalnis ir kitų įdomių dalykų.

Šią datą pasirinkome norėdami prisijungti prie visame pasaulyje minimos „Geografijos nakties“. Tai geografinių renginių platforma, kurią 2017 m. nacionaliniu mastu pirmąsyk inicijavo Prancūzijos Nacionalinis geografijos komitetas. Europos geografinių asociacijų organizacijos EUGEO pastangomis ši iniciatyva išplito Europoje, o įsijungus Tarptautinei geografų sąjungai IGU – visame pasaulyje. 2016 m. „Geografijos naktis“ pirmąkart surengta Kroatijoje, Zadaro mieste, o 2021 m. šios akcijos metu pasaulyje vyko jau daugiau kaip 250 geografijai dedikuotų įvairių renginių 36 valstybėse visuose žemynuose.

2022 m. balandžio 1 d. „Geografijos naktis“ Lietuvoje vyks jau 4-ą kartą.

Tarptautinės „Geografijos nakties“ platformos oficialus tinklalapis  https://www.geonight.net/ , kuriame pažymėtas ir šis renginys.

Įspėjame – šiame žygyje sutiksite natūralią gamtą! Laukia praminti, bet „nesukultūrinti“ miško takeliai, kuriems įveikti reikalinga patogi avalynė ir patogūs laisvalaikio drabužiai (atsižvelgiant ir į orą).

Kelionė prasidės nuo Asvejos regioninio parko lankytojų centro (adresas Radvilų g. 1, Dubingiai, Molėtų r.).  Keliausime pro Gurakalnės pelkę, leisimės Liudgardo šlaitu ir juo eisime link sufozinio cirko. Atgal grįšime miško keliukais. Taigi, įveiksime apie 8 km!

DĖMESIO! Žygio metu stovyklavietėje bus galima pasivaišinti karšta arbata, tad turėkite ne vienkartinius puodelius ir užkandžių.

Registracija el. p.: l.leskeviciute@asvejosparkas.lt

Renginį organizuoja Asvejos regioninio parko direkcija. Kontaktinis asmuo Asvejos regioninio parko direkcijos vyr. specialistė Laura Leškevičiūtė, tel. (8 626) 53014, el. p.: l.leskeviciute@asvejosparkas.lt

Renginys/žygis nemokamas.

Renginio informacija https://www.facebook.com/events/1145709026182656?ref=newsfeed