Moksleiviai Asvejos regioniniame parke

MOKSLEIVIAI  DOMISI SAUGOMOMIS TERITORIJOMIS

Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai lankėsi į Asvejos regioniniame parke, susipažino su saugomais gamtos ir kultūros paveldo objektais. Minėtame projekte dalyvaujantys moksleiviai lankėsi Aplinkos ministerijoje, Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje  ir kitose valstybės institucijose.
„Moksleiviai –  jau antrus metus LR Vyriausybės organizuojamas projektas, kurio tikslas – gabius Lietuvos baigiamųjų klasių moksleivius skatinti domėtis Lietuvos valstybės institucijų veikla, politikų darbu, domėtis valstybės institucijų priimamais sprendimais. Be to, projekto iniciatorių manymu, tai yra puiki proga didinti Vyriausybės atvirumą ir skaidrumą, piliečius labiau įtraukti į jos veiklą, supažindinti augančią kartą su valstybinių institucijų kasdieniu darbu.
Moksleiviai jau susitiko su Premjeru Andriumi Kubiliumi, taip pat bendraus su ministrais, dalyvaus Vyriausybės posėdžiuose, įvairiuose susitikimuose.
Norą dalyvauti projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ buvo pareiškę nemažai moksleivių. Daugiausia prašymų dalyvauti projekte sulaukta iš didžiųjų šalies miestų. Iš nemažo būrio pretendentų galiausiai buvo 30 gabiausių jaunuolių, kurie turės galimybę stebėti, kaip vyksta darbas valstybinėse institucijose.