Užgavėnių vakarą – istorinė Lietuvos virtuvė

reng_3

Užgavėnės… Kaip sutikti jas įdomiau, išradingiau…

Šiemet atsisakėme tradicinio šėliojimo. Pasirinkome susipažinimo su kulinariniu paveldu ir degustacijos formą. Be to, Lankytojų centras – buvusi karčema – labai tinkama tokio pobūdžio renginiui vieta.

Užgavėnių vakarą buvusios užkandinės salėje, skambant Renesanso laiku muzikai,  renginio svečiai susitiko su dr. Rimvydu Laužiku, kuris pristatė neseniai išleistą savo knygą „Istorinė Lietuvos virtuvė. Maistas ir gėrimai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“,  papasakojo apie tai, ką valgė ir gėrė LDK didikai ir valstiečiai, kaip formavosi mūsų šalies nacionalinė virtuvė.

Knygoje pateikta 60 autentiškų receptų iš XVII–XVIII a.a. kulinarijos knygų, pritaikytų šiuolaikinei virtuvei. O kokios Užgavėnės be blynų! Tad iš anksto paprašę Rimvydo Laužiko kelių Radvilų virtuvės blynų receptų, paruošėmė nalesnikus (lietinius) su dviejų rūšių įdarais (manų su razinomis ir ryžių su migdolais), blynus „pagalvėles“ ir pateikėme renginio dalyviams ragavimui ir vertinimui.

Jauki aplinka, įdomus pašnekovas, susidomėję, žingeidūs klausytojai, gera nuotaika – maloniai ir turiningai praleistas vakaras.
Dėkojame Rimvydui Laužikui už nuotaikingą pasakojimą, mokytojai Gemai Kuorienei – už spalvingą ir gardų želės tortą, Jolitai Lukšaitei – už skanius naminius varškės sūrius, visiems, dalyvavusiems renginyje, – už smagų pasibūvimą kartu.