Žemės diena Asvejos regioniniame parke

9

Kovo 21 dieną Dubingiuose buvo minima Žemės diena. Šventė prasidėjo Dubingių pagrindinėje mokykloje, kur vaikai susipažino su Žemės dienos minėjimo esme ir istorija, dalyvavo linksmoje viktorinoje, žaidė, dainavo, buvo apdovanoti už pačių pagamintus inkilėlius.

Po nuotaikingos popietės mokykloje Žemės ir gamtos mylėtojai patraukė į miestelio centrą. Čia essančią pievelę papuošė pipierinių žibučių gaubliais ir vėjo malūnėliais ir, susikibę rankomis, „apjuosė“ Žemę, taip išreikšdami savo meilę ir rūpestį mūsų žydrąja planeta, pasiryžimą saugoti ją.

Lankytojų centre renginio dalyviai, pažiūrėję dokumentinį filmą apie bundančią pavasario gamtą ir į tėvynę sugrįžtančius gandrus, patraukė į Dubingių piliavietę, kur ant medžių, augančių šalia pažintinio tako, kartu su parko darbuotojais ir mokytojais pakabino „namelius“ paukščiams.
Po tokios smagios ir prasmingos akcijos visi vėl grįžo į Lankytojų centrą, kur jų laukė karšta žolelių arbata su gardžiu naminiu obuolių pyragu.
Šventę surengė Asvejos regioninio parko direkcija ir Dubingių vaikų dienos centras kartu su Dubingių pagrindine mokykla ir biblioteka.

Ypatingai dėkojame mokyklos technologijų mokytojui Valentinui Dirmai ir jo mokinukams-pagalbininkams, pagaminusiems 14 inkilų, mokiniams ir jų tėveliams, sukalusiems ar padėjusiems sukalti inkilus į mūsų kraštą sugrįžusiems paukščiams.