Istorinis Lietuvos maratonas šiemet keliasi prie Asvejos ežero

Kada paskutinį kartą keliavote po Lietuvą? Lietuvos keliautojų pėsčiomis maratonas šiemet gegužės 10-11 dienomis kviečia leistis į kelionę po Asvejos regioninį parką.

„Skaitome apie keliones po egzotiškus kraštus, kai kurie metame sau iššūkį ir leidžiamės į giliausius pasaulio urvus, lipame į aukščiausias pasaulio viršūnes, stebime išsiveržiančius vulkanus, brendame į džiungles pažindami vietines gentis. O Lietuvos gamta ir jos nuostabūs kampeliai kartais kantriai mūsų laukia nesulaukia…“, – sako viena iš renginio organizatorių Eglė Ragelienė.

Tačiau ne visi pamiršo tuos lietuviškus kampelius ir nori juos ne tik patys aplankyti, bet ir kitiems parodyti. Mokslų akademijos turistų klubas su Lietuvos keliautojų sąjunga kiekvienais metais pavasarį tradiciškai organizuoja  Lietuvos keliautojų pėsčiomis maratoną. Kiekvienais metais vis kitur, kad dalyvaujantys pajustų, pačiupinėtų, atrastų, kad pabūtų gamtoje, susilietų su ja. Šiais metais 41-asis maratonas numatomas gegužės 10-11 dienomis Asvejos regioniniame parke. Organizatoriai tikina, kad renginyje laukiami visi nuo mažiausio iki vyriausio. Maratono dalyviai galės įkopti į Dubingių piliakalnį, nulenkti galvą Radvilų palikimui, pakeliauti aplink Asvejos ežerą ar aplankyti storiausią Lietuvos pušį…

Maratono trasos, padalintos į keturis etapus, pateiks dar daug netikėtumų ir atradimų. „Dieniniuose etapuose pasitikrinsite ne tik savo ištvermę ir galimybes, bet pajusite ir šalia esančių palaikymą, pajusite pirmos pavasarinės žalumos stiprybę. Kiekvieno etapo pabaigoje lauks tradicinė arbata, kuri gražins jėgas toliau pasiryžusiems keliauti, o tuos, kurie nutars pailsėti, kvies stovyklavietė prie Baluošo ežero. Naktį ir rytą ištvermingiausių lauks orientaciniai etapai.. Kiekvienas etapas turi po 25 km., tačiau nepasirinkusiems optimalaus maršruto trasa gali ir pailgėti“, – juokiasi Eglė Ragelienė.

Jauniams iki 18 m. organizatoriai siūlo eiti pirmąjį, labiau pažintinį maršrutą, saugodami moteris ir nerekomenduodami keliauti naktį joms siūlo 75 kilometrų trasą, na o  vyrai ir veteranai keliauja visą 100 kilometrų.

„Skaičiai dideli, bet užtat kiek įspūdžių! Nuo keleto entuziastų, pradėjusių šį maratoną aštuntame praeito amžiaus dešimtmetyje, užaugome į keletą šimtų dalyvių suburiantį renginį, kuriuo džiaugiasi dalyviai, didžiuojasi organizatoriai… Susitikime prie Asvejos, Baluošo, Ilgio!“, – kviečia Eglė Ragelienė.

Daugiau informacijos:

Matk1974@gmail.com

http://www.matk.lt/maratonas-2014