by N. Brusokas N. Brusokas

Įsibėgėjus pavasariui, „Naturalit“ projekto komanda kviečia socialiai atsakingas įmones prisidėti prie savanoriškų veiklų (talkų) saugomose teritorijose ir patirti abipusės naudos džiaugsmą.
Talkos metu įmonių darbuotojai leis laiką gamtos apsuptyje ir kartu padės atkurti vertingas saugomų rūšių buveines, o saugomų teritorijų specialistai supažindins savanorius su retomis augalų ir gyvūnų rūšimis bei kitomis gamtinėmis ir kultūrinėmis tos teritorijos vertybėmis.
Šios iniciatyvos tikslas – padėti saugomų teritorijų direkcijoms, kurioms reikia pagalbos, ir įmonėms, kurios nori prisidėti, atrasti vienoms kitas ir patirti abipusę naudą.
Įmonių patogumui sukurtas žemėlapis https://bit.ly/3Jia6Gk, kuriame galima matyti savanorystės veiklų poreikį ir pobūdį skirtinguose Lietuvos regionuose. Sąraše – daugiau nei 70 savanorystės pasiūlymų visoje Lietuvoje. Talkos yra reikalingos įvairiais metų laikais, pradedant pavasariu ir baigiant vėlyvu rudeniu, todėl kiekviena komanda atras prasmingą veiklą jai tinkamu metu.
Lietuvoje yra įsteigti 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų, taip pat 6 valstybiniai rezervatai. Iš viso saugomos teritorijos Lietuvoje užima beveik 18 proc. šalies ploto. Dauguma šių teritorijų dėl savo ypatingų gamtinių vertybių įtrauktos ir į europinį „Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklą.
Prisijunkite geriems darbams ir Asvejos regioniniame parke.