Liudgardo šlaito pažintinis takas

Koordinatės 55.048705, 25.500430

Ilgis – apie 1,8 km į vieną pusę stačiais šlaitais. Norint grįžti atgal reikės įveikti dar tokį pat atstumą.

Liudgardos šlaitas – regykla yra priešais Vainikų salą esantis status, brandžiu pušynu apaugęs aukštas šlaitas šiaurinėje Asvejos ežero pakrantėje tarp Baluošos upelio žiočių ir Giraičiu kaimo. Čia atsiveria nuostabus vaizdas į Asvejos ežerą. Šlaite įrengti laiptai, kuriais galima nusileisti prie Asvejos ežero, o šlaito ketera įrengtas naujas pažintinis takas su informacine sistema, edukaciniais įrengimais ir poilsio vietomis, vedantis prie kito parke esančio Baluošo upelio. Kadangi keliausite ilgiausio ežero Lietuvoje pakrante, grįžimo dalis kartosis tomis pačiomis vietomis arba bus galima pasirinkti grįžimą miško keliuku.

Viduryje pažintinio tako jus pasitiks geologinis objektas – sufozinis cirkas. Lotyniškai žodis circus reiškia „ratas“, tad nenuostabu, jog apvalioje arenoje vykstančios pramogos buvo pakrikštytos būtent tokiu vardu. Tai yra reiškinys, kuomet šlaite esančios smulkaus smėlio dalelės pakliūva į požeminių vandenų srautą ir yra su juo išplaunamos. Tokioje vietoje ima formuotis apvalios formos įgriuva, vadinama… kaip? Taip, cirku!

Sufozinis cirkas savo forma primena gamtinį amfiteatrą. Cirko pasirodymai su meškomis čia, beje, niekada nevyko. Prieš kelis šimtmečius meškos čia lepečkojo visiškai laisvos ir krėtė cirkus nebent savo malonumui. O šiandien tu gali pasivaikščioti šio gamtinio amfiteatro viršumi – tiesiog sek maršruto žymekliais. Perėjęs sufozinio cirko viršumi, ant ežero šlaito rasi įrengtą nedidelį akmeninį jo maketą.