Ką reikėtų žinoti prieš keliaujant į Asvejos regioninį parką?

Važiuojantiems automobiliu, rekomenduojama pasitarti su parko darbuotojais dėl kelių būklės ir atkarpų, kuriomis važiuosite. Net ir vasaros sezono metu, kai kurie parko miško keliukai gali būti pravažiuojami tik visureigiais arba tam tikros atkarpos nepravažiuojamos.

Dėmesio: važiuojantys į Jurkiškio pažintinį taką, autobusus, namelius ant ratų palikite aikštelėje prie kurios stovi 5t ženklas, nes paskutiniai du šimtai metrai iki Jurkiškio tako kelio tęsiasi stačia nuokalne/įkalne.  Prie tako pradžios yra lengviesiems automobiliams skirta stovėjimo aikštelė.

Dėl informacijos skambinkite: Mob. +370 626 53014

Planuojantys kelionę pėščiomis ar dviračiais po Asvejos regioninį parką gali remtis šiuo žemėlapiu ir jame pažymėtais keliais, kurių didžioji dalis yra neasfaltuoti miško ir lauko keliukai, tai ir dviračiai turėtų būti pritaikyti važiuoti bekele. Keliaujant reiktų tikėtis kalvotų, smėlingų, vietomis šlapių ir sunkiau pravažiuojamų vietų. Kelių būklė priklauso nuo oro sąlygų ir metų laiko. Kai kuriuose žemėlapiuose, gali būti, pažymėti nebeegzistuojantys keliai, kryptys, todėl remkitės šiuo žemiau pateiktu žemėlapiu.

Geriausias būdas pažinti Asvejos regioninį parką, ilgiausio ežero gamtą yra dviračiu ar pėščiomis. Toks būdas yra lėtesnis, gal ir sudėtingesnis, bet apdovanoja paukščių giesmės, miško ir pievų kvapų puokštė, tylos ir ramybės jausmas, netikėti susitikimai su žalčiais, senais milžinais ąžuolais.

Keliaujant aplink ežerą, didelė dalis kelio tęsiasi miško keliukais, tai karštos vasaros metu nuo saulės saugos pavėsis, o parke esantys ežerai ir šaltiniai atgaivins pavargusius.

Dėl organizuojamų žygių, edukacijų, maršrutų, informacijos ir pastebėjimų skambinkite numeriu: +370 626 53014 ar rašykite el. paštu asveja.rp@saugoma.lt