Ką reikėtų žinoti prieš keliaujant į Asvejos regioninį parką?

Važiuojantiems automobiliu, rekomenduojama pasitarti su parko darbuotojais dėl kelių būklės ir atkarpų, kuriomis važiuosite. Net ir vasaros sezono metu, kai kurie parko miško keliukai yra pravažiuojami tik visureigiais arba tam tikros atkarpos nepravažiuojamos. Dėl informacijos skambinkite: Mob. (8 626) 53014

Planuojantys kelionę pėščiomis ar dviračiais po Asvejos regioninį parką gali remtis šiuo žemėlapiu ir jame pažymėtais keliais, kurių didžioji dalis yra neasfaltuoti miško ir lauko keliukai, tai ir dviračiai turėtų būti pritaikyti važiuoti bekele. Keliaujant reiktų tikėtis kalvotų, smėlingų, vietomis šlapių ir sunkiau pravažiuojamų vietų. Kelių būklė priklauso nuo oro sąlygų ir metų laiko. Kai kuriuose žemėlapiuose, gali būti, pažymėti nebeegzistuojantys keliai, kryptys, todėl remkitės šiuo žemiau pateiktu žemėlapiu.

Dėmesio: nepatartina važiuoti šiaurės vakarų keliuku (einančio už Jurkiškio upelį), už Adomaitiškių kaimelio į pietvakarius, kur kelio dalis, einanti per miškelį (apibraukta raudonai), yra apgadinta, ir net sausros metu, sunkiai pravažiuojama, bet! pravažiuo- jama. Per didesnes provėžas, balas dviratį reiktų „prasivesti“.

Keliaujantys (ir automobiliu) iš ar į Dubingius pro Joniškio miestelį, turėtų žinoti, jog šiuo metu yra remontuojama dalis kelio Nr. 173 Molėtai – Pabradė (planuojama pa- baiga 2024 m. sausis). Kelio ruože Dubingiai – Joniškis – Inturkė vyksta didelis srau- tas sunkvežimių, kurie važiuoja neasfaltuotu keliu (ypač svarbu dviratininkams dėl transporto sukeliamų dulkių), kuris už Dubingių prasideda ties sankryža į Žydavai- nius. Atkarpa pabraukta raudonai. Taip pat, remontuojamo kelio ruožuose, ties vien- pusio eismo atkarpomis, yra įrengti trumpalaikiai šviesoforai, prie kurių reikia net- rumpai palaukti.

Geriausias būdas pažinti Asvejos regioninį parką, ilgiausio ežero gamtą yra dviračiu ar pėščiomis. Toks būdas yra lėtesnis, gal ir sudėtingesnis, bet apdovanoja paukščių giesmės, miško ir pievų kvapų puokštė, tylos ir ramybės jausmas, netikėti susitikimai su žalčiais, senais milžinais ąžuolais.

Keliaujant aplink ežerą, didelė dalis kelio tęsiasi miško keliukais, tai karštos vasaros metu nuo saulės saugos pavėsis, o parke esantys ežerai ir šaltiniai atgaivins pavargu-sius.

Dėl organizuojamų žygių, edukacijų, maršrutų, informacijos ir pastebėjimų skambinkite numeriu: +370 626 53014 ar el. paštu donatas.vaicius@saugoma.lt