XV a. pabaigoje – XVI a. pradžioje Dubingiai perėjo Radvilų nuosavybėn. Jurgio Radvilos valdymo laikotarpiu jie tapo rezidencine giminės valda.

Archeologinių tyrimų metu atkasti šių didikų rūmų pamatai, kurių ankstyviausioji dalis siekia XV a. Mikalojus Radvila Rudasis XVI a. viduryje rūmus rekonstravo. Po jo mirties iki pat XVII a. pradžios Dubingių piliavietėje didesni statybos darbai nevyko. 1547-1548 m. žiemą, po slaptų vestuvių su karaliumi Žygimantu Augustu, Dubingių dvare 5 mėnesius gyveno Barbora Radvilaitė.

XVII a. pradžioje Kristupo Radvilos iniciatyva rūmai buvo rekonstruoti ir gerokai padidinti. Dubingių inventoriuose minima, kad šioje vietoje stovėjęs didelis namas su priestatu, kuris buvo pagrindinis pilies statinys. Istoriniai šaltiniai mini, kad pastato stogas buvo dengtas čerpėmis, kambariai su stiklo langais ir baltų koklių krosnimis. Rūmuose buvę trys rūsiai: kalėjimas, iždinė ir alaus rūsys. Rūmų prabangą liudija kasinėjimų metu rasti herbinių koklių su Vyčiu bei Žygimanto Augusto monograma, taip pat langų stiklų fragmentai. Kokliai su valstybės simboliu buvo naudojami tik ypatingas pareigas užimančių asmenų rūmuose, o XVII a. pradžioje langus stiklindavo tik pasiturintys didikai.

Nuo XVII iki XVIII a. Dubingiai buvo kelis kartus nusiaubti priešo kariuomenių, rūmai ir bažnyčia apgriauti ir nebeatstatyti.

Piliavietėje taip pat yra ir buvusios bažnyčios vieta. Nuo XVII a. pradžios Dubingių evangelikų reformatų šventovę buvo siekiama paversti Radvilų giminės mauzoliejum. Sunykus evangelikų reformatų bendruomenei, pastatas nebuvo tvarkomas ir savaime suiro.

2009 m. šių bažnyčių vietoje buvo įrengta kripta, kurioje perlaidoti 5 vyrai ir 3 moterys: Mikalojus Radvila Rudasis, Mikalojus Radvila Juodasis su žmona ir kiti Radvilų palikuonys.

Ekspozicijos lankymas savarankiškai – 2 Eurai/asmeniui
(50 procentų nuolaida taikoma moksleiviui, studentui, neįgaliajam, senatvės pensininkui)

BUVUSIŲ RADVILŲ RŪMŲ EKSPOZICIJA
(Dubingių piliavietėje)

Patekimas į buvusių Radvilų rūmų ekspoziciją galimas ir automobilių tiem, kas turi judėjimo negalią. O ekspozicijos viduje įmanomas judėjimas su neįgaliojo vežimėliu. Dėl patekimo ant piliakalnio su automobiliu susisiekite telefonais, nes kelias į piliakalnį uždarytas rakinamu užtvaru.

Lankymo kaina:

Suaugusiajam – 2 Eur/asm.
Moksleiviui, studentui, pensininkui ir negalią turinčiam – 1 Eur/asm.

Dėl ekskursijų kreiptis telefonu (8 626) 53014.

Darbo laikas

Nuo spalio 1 d. tik su gido paslauga užsisakant iš anksto.
II – V 9.00 – 18.00 val.
Pietūs 12.00-12.45 val.
VI 10.00 – 15.00 val.

Dienomis prieš valstybines šventes dirbame viena valanda trumpiau, o valstybinių švenčių dienomis nedirbame.