Žingių stovyklavietė

Įrengta centrinėje parko dalyje ties Žingių protaka, jungiančia rytinę ir vakarinę Asvejos ežero dalis, šalia kelio. Patogi vieta vandens turizmui. Yra automobilių stovėjimo aikštelė. Iš pietinės pusės privažiavimas asfaltuotu keliu. Stovyklavietė (plotas – 1,8 ha) skirta stovyklavimui su palapinėmis. Yra stalai, suolai, laužavietė, užtvarai, tualetai ir kt.

Iš dalies pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia.

Netoli yra Žingių, Veliankos pilkapynai – kultūros paveldo vertybė, bei gamtos paveldo objektas Purviniškių pušies liekanos, Karpakėlio ąžuolas.

2017-2018 m. archeologinių tyrimų metu nustatyta, kad Žingiuose aptikta mezolitu (9 500 – 5 500 m. pr. Kr.) – neolitu (viduriniojo (4 000 – 3 000 m. pr. Kr.) – vėlyvojo (3 000 – 2 000 m. pr. Kr.)) datuojama gyvenvietė. Tyrimai rodo, kad Žingiuose ankstyvajame mezolite buvo apsistojusios Svidrų ir Kundos (Pulli) kultūros atstovai. Vykdant kasinėjimus surasta įvairios formos dėmių, kurios po atliktų tyrimų interpretuotos, kaip buvusių pastatų ir židinių vietos. Taip pat rasti titnago dirbiniai, strėlių antgaliai, akmeninis šlifuotas kirvelis ir kiti radiniai rodo intensyvų gyvenimą prie Asvejos ežero, kuris prasidėjo dar nuo akmens amžiaus laikotarpio.