Paroda „Sunerta meilė”

Paroda „Sunerta meilė”

Dieve, kaip gera matyti savo naktis ant stalo”….. – toks štai šviesus atsidusėjimas išsprūdo Vandai Einorytei-Kučinskienei (gim. 1922 m. balandžio 17 d.) prie šiųmetinio Šv. Velykų stalo, užtiesto kadais jos nunerta staltiese. O vos po keleto dienų minėtas ir 101-asis jos gimtadienis!

Į nėrinius sunertas rūpestis, meilė, ilgesys, džiaugsmas ir skausmas- tai virš kasdienybės pakylėta, sakrali kūryba, jai tokia prigimtinė ir naturali. Šimtai nėriniu. Šimtai gyvenimų tilptų į tas sunertas mintis.

Daugelis iš mūsų mename mamos ar močiutės rankdarbius, siuvinius, išaustas drobes, deja, pernelyg dažnai neįvertintas. Vandos Einorytės-Kučinskienės nėrinių paroda leis prisiliesti ir paliesti, prisiminti ir pajusti ne tik tai, kas matoma – ir tai, ko negalime apčiuopti. Nes tai ne tik Vandos nėriniai – tai sunerta MEILĖ.

Maloniai kviečiame į parodos „Sunerta meilė” atidarymą gegužės 6 d. 14 val. Dubingiuose, Asvejos regioninio parko lankytojų centre, Radvilų g.1.

Parodos kuratorė: Vaida Navickaitė-Šakėnienė (VŠĮ „Idėjų fondas”)

Parodos bendraautorė: Elvyra Kučinskaitė

Parodos dizaino konsultantės: Renata Valčik ir Daiva Beliūnienė

Parodos rėmėjai ir partneriai: Asvejos regioninis parkas/ Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Dubingių bendruomenė.